מתחמי ספא בצימרים בכנרת

אם פעם פשוט היינו ממלאים צידנית עם אבטיח, מלון וענבים ונוסעים לאחד מהחופים היפים של הכנרת כדי להשתכשך באגם הלאומי, הרי שכיום הציפיות שלנו גבוהות הרבה יותר ורמת הנופש אף היא משודרגת – ובהתאם צימרים בכנרת הופכים יותר ויותר מאובזרים ומפנקים, כשאחת האופציות העומדות בפני בעלי צימר שמעוניין לשדר יוקרה ולמשוך אליו נופשים רבים היא מתחם ספא.

בראשית ימי הצימרים בכנרת עדיין סברו בעליהם שאין טעם להשקיע יתר על המידה בפינוקים דוגמת בריכה, ג'קוזי וכו', שכן הנופים המרהיבים של אזור סובב כנרת – שכולל בין השאר את רמת הגולן, הגליל העליון, נהר הירדן, עמק החולה, הר מירון, עמק יזרעאל ועמק המעיינות – הם אטרקציה כה גדולה וממילא כל אורחי הצימרים בכנרת מעדיפים לטייל בחיק הטבע ולא "לבזבז את הזמן" על פינוקים שונים.

אבל, כאמור, המציאות השתנתה והסטנדרטים של נופש בכנרת, ולמעשה נופש בארץ באופן כללי, הופכים גבוהים יותר משנה לשנה, הן בשל התחרות בין בעלי הצימרים בכנרת על ליבם של הנופשים והן בגלל העלייה ברמת החיים באופן כללי כמו גם המודעות לחשיבותה של חופשה מפנקת ומרגשת במיוחד להטענת המצברים ולהתמלאות באנרגיות חיוניות. התוצאה: צימרים רבים באזור הכנרת מתגאים, ובצדק כמובן, ברמת אירוח גבוהה במיוחד ובחוויה הוליסטית אותה הם מספקים לאורחיהם – כך, למשל, בר בכפר, וכך גם אחרים.

מה מציע ספא בצימר?

יותר ויותר צימרים בכנרת ובכלל, מציעים כאמור גם ספא, ובאופן טבעי ישנם הבדלים בין ספא אחד למשנהו, אבל ככלל מדובר בג'קוזי מושקע במיוחד, סאונה רטובה ו/או יבשה וקבלת טיפול מתוך מבחר אפשרויות: הנפוצות ביותר הן עיסוי שוודי, עיסוי ארומתרפי, עיסוי תאילנדי, טיפול פנים, שיאצו, רפלקסולוגיה, טווינא, רייקי, עיסוי באבנים חמות, איורוודה, פילינג ויש כמובן גם אחרות.

העיסויים השונים משלבים שחרור עמוק של שרירים כמו גם של התודעה, כשלכל עיסוי דגשים שונים (עיסוי תאילנדי, למשל, מתאפיין באיטיות ויש המדמים אותו ליוגה פסיבית, ואילו עיסוי ארומתרפי נעזר בשמנים המופקים מצמחי מרפא).

איורוודה היא ביטוי בסנסקריטית שפירושו "ידע החיים הארוכים", ואכן מטרתה היא ליצור איזון בין הכוחות הפועלים בקרבנו (המניע, המעכל והמחבר) ובכך להבטיח אריכות ימים וחיים מלאי הרמוניה ושלמות פנימית. ברפלקסולוגיה מפעיל המטפל לחץ מדוד על כפות הרגליים של המטופל ובכך משחרר חסימות אנרגטיות במקומות שונים בגוף (כל נקודה בכף הרגל מייצגת אזור מסוים בגוף), רייקי היא שיטת טיפול אלטרנטיבית נוספת שבה מגע מייצר אנרגית ריפוי, וכך גם השיאצו שמקורו ביפן והוא מבוסס על רפואה סינית מסורתית ועל הבטחת זרימה תקינה של הצ'י בכל המרידיאנים.

את הצימרים המציעים גם ספא ניתן למצוא לאורכה ולרוחבה של ישראל, אבל בעיקר בצפון, שכן האזור שסביב הכנרת והגליל באופן כללי משכו, וממשיכים למשוך, מטפלים הוליסטיים שונים ומי שעוסקים ברפואה אלטרנטיבית ובחיבור שבין גוף לנפש ורוח לחומר – ורבים מבין אותם מטפלים שעברו לחיות בצפון וליהנות מהשלווה והירוק פתחו צימרים הכוללים ספא, ומציעים לאורחיהם טיפולים שממלאים את הגוף ואת הנפש נחת אינסופית.

צימרים בכנרת כבסיס לטיולים

צימרים בכנרת עשויים כאמור להיות מפנקים במיוחד, ובחלקם, דוגמת בר בכפר, הפיתוי להישאר בהם לאורך כל החופשה גדול. יחד עם זאת מומלץ כן לצאת מהצימרים בכנרת לטיולים באזור כשאת חווית הספא ניתן לשמור לסופו של יום בשטח, אם תרצו הדובדבן שעל הקצפת, או לחילופין ליהנות מהיתרונות הרבים של ספא בצימר בתחילת היום, כסיפתח מלבב במיוחד הטוען את הגוף ואת הנפש באנרגיות חיוביות ביותר.