עיסוי הודי איורוודה

בעיסוי אירוודה  עושים שימוש בשמן מיוחדבין העיסויים אשר אנו מציעים ללקוחותינו ולאורחינו, ישנם עיסויים רבים אשר מבוססים על תורות הוליסטיות ופילוסופיות עמוקות ועתיקות יומין. בתור ספא טבעי, אנו מאמינים מאוד בשילוב של מזרח ומערב, ישן וחדש, גוף ונפש. אחד מסוגי העיסוי שזוכה לפופולאריות גדולה הן בטיפולים פרטיים והן בספא לקבוצות המזמינות אירועים בספא הוא עיסוי איורוודה. סוג זה של עיסוי הגיע אלינו מיבשת הודו, ומצא את מקומו בקלות בין מגוון טיפולי המגע והעיסויים שלנו. אם אינכם מכירים את תורת האיורוודה ואת הטיפול המיוחד של עיסוי איורוודה שאנו מציעים אצלנו במסגרת חבילות של ספא טבעי, זה הזמן לעשות היכרות.

איורודה – מהודו באהבה

עיסוי איורוודה איננו רק עיסוי. זהו עיסוי שמקורותיו עתיקים והוא נשען על מסורות ריפוי שהגיעו אלינו מן העבר. עיסוי איורוודה ושיטת ריפוי זו בכלל, נמצאים בשימוש נרחב בכל איזור תת היבשת ההודית וסביבתה.

מרפאי האיורוודה מאמינים בקיומם של כמה כוחות מרכזיים בעולם, אשר מצויים בכל – במזון שאנו אוכלים, במשקה שאנו שותים, בסביבת החיים שלנו וכמובן בתוך גופנו. מטפלי הספא הטבעי שלנו כחלק ממחויבותם המקצועית שולטים היטב באבני היסוד של האיורוודה, עובדה שמעניקה לעיסוי רבדים עמוקים במיוחד.

מבלי להיכנס לעומקה של תורת ריפוי מסורתית זו, נציין שבדומה לתורות פילוסופיות נוספות, לפי האיורוודה העולם ואנחנו בתוכו נשלטים בידי כמה כוחות מרכזיים. שמם של הכוחות הללו הוא דושות, ובכל פעם שהאיזון של אחד הכוחות הללו מתערער בגופינו, אנו נמצאים בסיכון לפתח הפרעות גופניות ומחלות. שלושת הכוחות המרכזיים מכונים ואטה, פיטה וקאפה, והם מיצגים את יסודות התנועה, החום שבאש ובמים, וכן את האדמה והמים. השפעת הכוחות האלה ניכרת באדם הן בבריאותו הגופנית והן בבריאותו (או חוסר בריאותו) הנפשית.

בדומה לסוגי עיסוי אחרים שאנו מציעים כמו טיפול שיאצו, נועד עיסוי איורוודה לסייע לאדם לחזק את בריאותו הגופנית והנפשית, תוך כדי קבלת חוויה מיוחדת של עיסוי מהנה ומרגיע.

למה איורוודה

עיסוי איורוודה מומלץ מאוד לחיזוק הגוף והנפש. במהלך העיסוי אנו עושים שימוש בשמן חם שספיגתו בתוך הגוף תורמת להגנה הטבעית של הגוף. העיסוי נחשב ליעיל בסילוק רעלים, השראת רוגע, התחדשות, זיכוך וניקוי הגוף ושכבת העור החיצונית, האטה של תהליכי הזדקנות ועוד. שלב חשוב במהלך העיסוי כולל הזלפה של שמן שומשום עדין על איזור המצח, מקום שנחשב כבעל משמעות רוחנית רבה (ידוע גם בשם העין השלישית), בכל תת היבשת ההודית ובסביבתה. עיסוי איורוודה משפר את האיזון שבין הואטה, יסוד התנועה, החיים והמוות הידוע כבעל חשיבות גם באיזון הנפשי; הפיטה, יסוד האש, הקשור במערכת העיכול, הרגש והזיכרון; והקאפה, היסוד המאחד, שקשור ביציבות, במערכת השלד והיציבות הרגשית.

לא רק איורוודה

כדאי מאוד להתנסות בספא טבעי כשלנו במגוון רחב של טיפולים ועיסויים שאנו מציעים. באופן זה זוכים האורחים שלנו להכיר עולמות שונים, לחוות את התחושות המגוונות של כל עיסוי ועיסוי, אשר פעמים רבות משלימים זה את זה. לאחר שתיהנו מעיסוי איורוודה, אנו סמוכים ובטוחים שתשובו אלינו במהרה. בפעם הבאה כדאי לכם להכיר גם עיסוי עתיק נוסף, שהינו בעל סגולות רפואיות. עיסוי באבנים חמות משתמש ביכולת האנרגטית המצויה באבנים חמות מיוחדות, אשר מעצימות את החוויה של העיסוי. ישנה אפשרות לערוך אירועים בספא, אשר בהם נציע לאורחים להתנסות בטעימות של עיסויים מסורתיים ולהכיר אותם "על קצה המזלג". עיסוי איורוודה, עיסוי באבנים חמות, טיפול שיאצו, עיסוי תאילנדי, כולם יחד יהפכו את האירוע שלכם לחוויה בלתי נשכחת.