באיזה סוג שמן גוף מומלץ להשתמש בטיפולי ספא?

טיפולי ספא הם אחד הפינוקים הגדולים ביותר שאנחנו יכולים ליהנות מהם: האווירה המרגיעה והמלטפת, הניתוק המוחלט מתלאות היומיום, המגע המקצועי בנקודות שונות בגוף שזקוקות לכך במיוחד והאנרגיות הנכונות ששוררות בספא יוצרים פסק זמן מפנק להפליא ומאפשרים לנו למלא את המצברים, הן הפיזיים והן הנפשיים.

רוב הטיפולים הם על בסיס עיסוי – בין אם עיסוי רקמות עמוק, בין אם עיסוי שוודי, בין אם תאילנדי, איורוודה, עיסוי אינדיאני, עיסוי ארומתרפיה ועוד. שמן גוף הוא כמובן חלק בלתי נפרד מהעיסוי. בחירה נכונה שלו מעצימה את האימפקט של הטיפול, שכן בנוסף לעובדה שהשמן מרכך אותנו ומאפשר לגוף לספוג טוב יותר את השפעות הטיפול הרי שלכל שמן ספציפי איכויות אחרות שמחלחלות לגוף ולנפש ומשפיעות עליהם לחיוב.

הענקת לחות חיונית

אנשים רבים סובלים מעור יבש, בין אם בכל הגוף ובין אם "רק" בפנים. ישנם כמובן פתרונות רבים למצוקה זו – קרם פנים לגבר, קרם לחות לאישה וכו' – וכדאי לנצל גם טיפול ספא לטובת הענקת לחות חיונית לגוף שכן יובש הוא אויב ערמומי ומסוכן עבור העור שלנו (הוא גורם להזדקנותם של תאים רבים בטרם עת וגורם לנו להיראות עייפים ומרוטים).

שמן גוף על בסיס קוקוס למשל אידיאלי לעור סדוק בזכות היותו מזין ומשקם. שמן שמועשר בחמאת שיאה העשירה בוויטמינים החיוניים A ו-E (בין השאר הם עוזרים לתאים לשמר את הלחות האצורה בהם) מהווה גם הוא תוספת מבורכת לכל טיפול עיסוי בספא עבור מי שעורם יבש.

שמן לעיסוי קרקפת

במקרים אחרים סוג העיסוי מכתיב את סוג השמן, וכך לדוגמה כשמדובר בעיסוי קרקפת האופציה האידיאלית היא שמן שומשום חם.

שמן השומשום הוא אחד מכוכבי הרפואה ההודית ובפרט יש לו השפעה מיטיבה מאוד על צ'אקרת העין השלישית (שאחראית על המחשבה הבהירה והאינטואיציה, תורמת לשינה טובה יותר וקשורה גם לראיה, שמיעה ומיגרנות) ועל צ'אקרות נוספות באזור המצח.

שמן גוף לעיסוי ארומתרפיה

שמנים אתריים נמצאים בשימוש האדם מזה אלפי שנים, ובפרט הם מהווים חלק בלתי נפרד מעיסוי ארומתרפיה.

אנשי מקצוע מנוסים ובקיאים באמת בארומתרפיה יידעו להתאים שמן גוף למטופל או למטופלת שמגיעים אליהם (בדיוק כפי שיש להתאים קרם גוף לגבר או לאישה עפ"י מאפייניהם הספציפיים). כך למשל שמן סנדלווד הוא אנטי-דלקתי ומוריד נפיחויות, שמן ילנג ילנג מעורר מינית, שמן רוזמרין מעניק רגיעה עמוקה במיוחד ואילו שמן לבנדר משכך כאבים.

שמני גוף טבעיים

באופן כללי ישנו מגוון רחב מאוד של שמני גוף על בסיס טבעי, שכולם בעלי ניחוח משכר והמגע שלהם על העור נעים ומלטף כך שהם אידיאליים לטיפול שמתקיים בין כתלי הספא.

בין השאר ניתן לציין את שמן החוחובה, שמן למון גראס, שמן השקדים הפופולארי מאוד, שמן משמש, שמן אובליפיחה (שמכיל שפע קרוטנואידים, ביופלבונואידים ו-ויטמין C, כולם תורמים להאטת תהליכי הזדקנות של העור), שמן פצ'ולי, שמן ארגן (שהינו עשיר מאוד בוויטמין E וכן בחומצות שומן מקבוצת האומגה, מרכיבים שמחוללים פלאים מבחינת מראה העור), שמן קופאיבה (המופק מעץ טרופי מרשים במיוחד), שמן נר הלילה, שמן זרעי ענבים ועוד.

איך לשמור על האימפקט של טיפול ספא?

באופן טבעי רובנו אם לא כולנו לא יכולים להרשות לעצמנו ביקור יומי בספא, ולמעשה בדרך כלל אנחנו נאלצים להסתפק בטיפול המפנק לגוף ולנפש בתדירות פחותה מכפי שהיינו רוצים.

על מנת לשמר את האימפקט של העיסוי בין ביקור אחד בספא למשנהו יש להקפיד על שגרת טיפוח נאותה, כולל סבון לפנים, קרם גוף, שתיית הרבה מים, תזונה מאוזנת ושינה טובה.

להשמיע את דעתך