עיסוי אינדיאני באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות יעיל להרגעת כאביםאחד מסוגי העיסוי המיוחדים ביותר שישנם הוא עיסוי באבנים חמות. העיסוי הזה נחשב לאחד מסוגי העיסוי האנרגטיים ביותר. עם זאת הוא משרה רוגע מיוחד ושלווה, הדומה באיכותה לזו שחווים לאחר שעות ארוכות של מדיטציה, וזאת, למרות שהעיסוי עשוי להגיע לאינטנסיביות של עיסוי רקמות עמוק. ספא טבעי כמונו, מרגיש חיבור מיוחד לטבע, לאדמה, לרוח העולם המצויה בכל אחד ואחת מאתנו, ולכן יש לנו חיבה מיוחדת לסוג זה של עיסוי. לפני שנמשיך הלאה ונספר לכם עוד על סוג עיסוי זה, נספר לכם קצת על מקורותיו.

ספא אינדיאני

עיסוי באבנים חמות מכיל אומנם מרכיבים שלא לקחו חלק, ככל הנראה, בסוג זה של עיסוי, כמו שמנים חמים מיוחדים, אבל המרכיב המיוחד שלו נשאר בדיוק אותו דבר, כמו לפני מאות ואלפי שנים. שבטי אינדיאנים, הידועים כבעלי רמה רוחנית גבוהה ביותר, תמיד ראו את עצמם כחלק מהטבע שבו הם חיים. בניגוד אלינו, בעולם המערבי, עם הטכנולוגיה המתקדמת שבאה עם התרחקות מאמא טבע, האינדיאנים היו חלק בלתי נפרד מההרים, העמקים, השדות והיערות. למרות שהם היו אוכלי בשר ולא צמחוניים, הם לעולם לא היו מתעללים בבעלי חיים. למרות שהם השתמשו בטבע לצרכיהם, בייצור כלי עבודה, כלי נשק, אוהלים ועמודי טוטם, הם תמיד הודו לטבע על מתנותיו. אחת המתנות שהם העריכו במיוחד היו האש, שבעזרתה הם הבעירו את מקטרותיהם וגם חיממו את אבני האנרגיה המיוחדות שבהן עשו שימושים מיסטיים וגם טיפולים במגע, בדיוק כמו שאנו בספא טבעי שמחובר אל הטבע, נוהגים להציע לאורחינו.

למה עיסוי באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות הינו קודם כל עיסוי לכל דבר. בדומה לסוגי עיסוי אחרים, כדוגמת עיסוי שבדי או עיסוי ארומתרפיה, גם בסוג עיסוי זה נעשה שימוש בשמנים מיוחדים בעלי טקסטורה וניחוח מיוחדים במינם. אבל, שלא כמו שאר סוגי הטיפולים במגע, נעזרים המטפלים שלנו באבנים חמות מיוחדות שנותנות אפקט מיוחד ומוגבר לעיסוי עצמו. לאחר שהאבנים המיוחדות, ארבעים ושתיים במספר, חוממו בדיוק לטמפרטורה הנכונה, ניתן להניח אותן על הגוף ולשלב אותן בעיסוי עצמו. בשלב הראשון, המטפלים שלנו יניחו בעדינות אבנים קטנות בין אצבעות הרגליים וכן על גבי נקודות בעלות חשיבות רבה מבחינה רוחנית ואנרגטית. בעיסוי עצמו נשתמש באבנים מכל הגדלים, אבני בזלת חלקות, בעלות סגולות ריפוי. חומן של האבנים הללו, המסוגלות לאצור בתוכן את החום ולעביר אותו ברכות אל המטופלים, עושה עבודה נפלאה על השרירים. כל שרירי הגוף, מכף רגל ועד ראש, יצליחו להגיע תוך כדי העיסוי, שנמשך מעל שעה, למצב של רפיון ורוגע. החום החודר עמוק לתוך השרירים הופך את המגע של המטפלים לנעים במיוחד, גם אם המטופל סובל משרירים כואבים מאוד, תפוסים, ואפילו אם הוא סוגל מדלקות מכאיבות. מרפאים אינדיאנים מסורתיים מספקים הקלה בעזרת אבנים חמות מיוחדות אלה למגוון של כאבים, בעיות קיבה ,עיכול ועוד. האבנים נחשבות גם כבעלות סגולות טיהור חזקות.

על אבנים חמות

למרות שהמטפלים שלנו מסבירים ועונים לפני הטיפול על כל שאלה, חשוב לנו להרחיב מעט על האבנים בהן אנו עושים שימוש. מדובר באבני בזלת מיוחדות, שמספרן, כאמור, ארבעים ושתיים, אשר מחוממות בזהירות. לא כל האבנים זהות בגודלן ובסגולות האנרגטיות שלהן. חלקן מונחות, תוך כדי העיסוי, באזור הצוואר ובין אצבעות הרגליים. אבנים גדולות יותר משמשות לעיסוי הרגליים והזרועות. אבנים גדולות אף יותר ישמשו אותנו לאזור עמוד השדרה והאבנים הגדולות ביותר נועדו לאזור גב תחתון ואזורים נוספים.

אגב, עיסוי זה, נחשב מבוקש מאוד גם לזוגות שמגיעים אלינו לטיפולי ספא זוגי מפנק בספא טבעי.