עיסוי לנשים בהריון

גם נשים בהריון יכולות להנות מעיסוי בספא שלנוהיום נרצה להציג בפניכם טיפול במגע מומלץ שנותן לך "שניים במחיר אחד", בלי שום מבצע ובלי שום אותיות קטנות. אנחנו לא מדברים על ספא טבעי רומנטי לזוגות, ספא זוגי, שכבודו במקומו מונח. אנו מדברים על עיסוי שמעניק השפעות חיוביות נפלאות לאישה ההרה ולעובר שבבטנה. עיסוי לנשים הרות איננו פינוק, למרות שהוא גם מפנק. עיסוי לנשים הרות יחולל נפלאות בגופך ובנפשך ויועיל מאוד גם לתינוק ההולך וגדל, פרי בטנך.

קשה בהריון? קל עם עיסוי לנשים הרות

תקופת ההיריון עשויה להיות תקופה נפלאה. זו תקופה שאת קשובה לגופך במידה שאין כדוגמתה, תחושה שאת מצמיחה חיים חדשים, שהולכים ומתהווים, שאת שותפה לתהליך הבריאה שאף גבר לעולם לא יהיה שותף לה. רק מי שילדה בעבר, או שמתכוננת ללידה תבין על מה אנחנו מדברים. אבל רק היא תבין גם את הצד השני של המטבע שאומר "בעצב תלדי בנים". אבל אנחנו, בשל היותנו ספא טבעי, הקשוב למקצב החיים, לגוף ולנפש, נרשה לעצמנו להוסיף על המשפט ולומר – "למה לסבול כשיש עיסוי לנשים הרות?"

בתקופת ההיריון גוף האישה עובר שינויים משמעותיים מאוד, ואין זה פלא. כל מערכות הגוף, שרגילות לעמוד בשירותה של אישה אחת, השלד, השרירים, כלי הדם, הריאות – צריכים לספק לפתע גם את צרכיו של עובר אנושי יקר, שגדל ומתפתח מיום ליום.

העומס על גוף האישה עשוי לבוא לידי ביטוי בכאבי שרירים וגב; בקשיי הירדמות ועייפות; באנמיה (חוסר דם), קוצר נשימה, בצקות וגם במועקה נפשית ומתח.

עיסוי לנשים הרות יכול למנוע או לכל הפחות, להקל, על רבות מהתופעות הללו, ואין מקום המתאים יותר לקבלת עיסוי, מאשר ספא טבעי מפנק.

עיסוי מיוחד לתקופת ההיריון

כל העיסויים אשר בספא טבעי כשלנו תורמים להרגשה פיסית טובה ולהירגעות. כל עיסוי ועיסוי אצלנו מסב לאורחי ואורחות הספא הגשה נפלאה. יחד עם זאת, חשוב לדעת שלא כל עיסוי מתאים לתקופת ההיריון. עיסויים אינטנסיביים, כמו עיסוי רקמות עמוק, עשויים להיות אינטנסיביים מדי. גם לא כל מטפל שעוסק בעיסוי מוכשר להעניק טיפול לנשים בהיריון. עיסוי כזה דורש התמחות מיוחדת וניסיון רב, ביחד עם עדינות וזהירות. עיסוי בהיריון יתבצע בתנוחה שונה מאשר בעיסויים אחרים, דהיינו בשכיבה על הצד. תוך כדי עיסוי יבקש המטפל מהאישה ההרה להסתובב בזהירות להחליף את הצד עליו היא שוכבת, בכדי להשיג את האפקט הטוב ביותר. המטפל יודע בדיוק היכן לגעת, בכדי להועיל ולא פחות חשוב מזה – היכן בדיוק להיזהר בכדי לשמור על בטיחות האם והתינוק. מגע בבטן, בנקודות מסוימות בפרקים, בסמוך לכפות הידיים והרגליים עשויים להשפיע על זירוז הלידה, למשל, ולכן לא נעשה בהן שימוש במסגרת טיפולי ספא.

מגע של רוגע

הזכרנו כבר שעיסוי לנשים הרות מתבצע באופן קצת שונה מעיסויים אחרים, ושיש לו תועלת רפואית רבה. אכן, עיסוי בהיריון יהיה רוגע מאוד, ומגעו של המטפל יהיה עדין, וזאת שלא כמו טיפולי ספא רבים אחרים, כמו עיסוי רפואי או טיפולי שיאצו, למשל. יחד עם זאת, יש מימד של עוצמה ברכות הזאת. עיסוי בהיריון מועיל לשיפור זרימת הדם והולכתו לעור ולאיברים הפנימיים, וגם להתרפות שרירים נוקשים וכואבים. בתוך כך, הופכת הנשימה לקלה יותר, ומורגשת הקלה בעור הסובל ממתיחות, ומתנקזים נוזלים מיותרים שגורמים לבצקות לא נעימות וכואבות. ההירגעות המתלווה לעיסוי בהיריון מסייעת לשחרור מתחים נפשיים, מלמדת את האישה לשלוט בגופה טוב יותר, לשלוט ולהרפות את שרירה ובכך אף לעבור את תהליך הלידה בצורה קלה ונעימה יותר.