רפלקסולוגיה

בעיסוי רפלקסולוגי בכפות הרגלייםבית ספא טבעי כשלנו תוכלו ליהנות מסוגים רבים של טיפולים לגוף ולנפש. כל סוגי הטיפולים האהובים ביותר נמצאים אצלנו תחת קורת גג אחת. אנו מציעים לאורחנו אפשרויות לקיים אירועים בספא מכל הסוגים ומכל המינים, ניתן להנות גם מספא מפנק בשניים – ספא זוגי, מעיסוי בשמן, עיסוי ללא שמן, עיסוי רגוע, שלוו או אקטיבי ופעיל (כמו עיסוי תאילנדי, או עיסוי רקמות עמוק, לדוגמא). אחד מסוגי העיסוי המיוחדים ביותר שתוכלו למצוא אצלנו נקרא רפלקסולוגיה. ייחודו של טיפול רפלקסולוגיה בכך שהוא מתמקד באזורים מצומצמים במיוחד בגופינו, ויחד עם זאת הוא בעל השפעה גדולה מאוד על כל אברי הגוף, ועל בריאות הגוף והנפש גם יחד. האבחון והטיפול על פי הרפלקסולוגיה נעשים על פי מאפיינים מיוחדים שבאים לידי ביטוי בכפות הרגליים של המטופל. הרגליים הן לא פחות מראי רגיש, המשקף את מאפייני מכלול גופם של המטופלים שלנו. כפות הרגליים חושפות בקלות ליקויים, מחלות ורגישויות ולא פחות חשוב – גם מאפשרות לנו לטפל בהם ביעילות.

רפלקסולוגיה ומפת כפות הרגליים

מפת כפות הרגליים, כשמה כן היא. היא מורה את הקשר בין נקודות מסוימות בכף הרגל, לבן איבר אשר בגוף האנושי. איבר פגוע, או בעל חסך אנרגטי ישתקף בכף הרגל; ונוסף על כך, פגיעה בכף הרגל בנקודה התואמת לאיבר שבגוף תגרום פגיעה גם לאיבר עצמו. לפי האומנות העתיקה של עיסוי כפות הרגליים, שאנו מכנים בשם רפלקסולוגיה, מגע בכפות הרגליים בנקודות אנרגטיות המכונות נקודות לחץ כמוהו כטיפול "בשלט רחוק", באיברים אשר אין אפשרות לגשת אליהם באופן ישיר. חלק מהעקרונות של טיפול רפלקסולוגיה הם בעלי מאפיינים הדומים לטיפול שיאצו, אולם בעוד שטיפול שיאצו מאופיין בעיסוי של נקודות אנרגטיות על פני הגוף כולו, רפלקסולוגיה, כאמור, מתמקדת בעיקר בכפות הרגליים.

לפני הכניסה לחדר הטיפולים אנו ממליצים לערוך טבילה קלה באמבט חם, בג'קוזי או לשטוף את הרגליים במעט מים חמים וסבון שנספק לכם. לאחר מכן תוכלו לנגב היטב את הרגליים (העיסוי נעשה על גבי רגליים יבשות), תנעלו כפכפים נוחים שתקבלו מאיתנו ותיכנסו לחדר הטיפולים. לפני תחילת הטיפול, המטפלים שלנו, כנהוג בספא טבעי, מתחילים את הטיפול בכמה שאלות המשולבות בבחינה מעמיקה של כפות הרגליים. המטפלים המנוסים שלנו התמחו במשך תקופה ארוכה בטיפולי רפלקסולוגיה. הם יוכלו "לקרוא" אודות מצבכם הגופני ולטפל בו, באמצעות טכניקות מגע מיוחדות שכוללות לחיצות ולישות, הכול בהתאם למהות הטיפול הנדרשת.

מרבית האנשים אינם נוהגים להקדיש תשומת לב רבה לכפות הרגליים וזאת שלא בצדק. לא כך נוהגים מטפלי רפלקסולוגיה, המקדישים תשומת לב רבה מאוד לכל פרט ופרט. הסימנים החשובים לבעיות גופנית ונפשיות, אשר גורמות לחסימות אנרגטית, מתבטאות במרקם של כף הרגל, בצורתה, בגבשושיות קריסטליות, בחום או הקור שמקרינה כף הרגל, במבנה העצמות ועוד. לא נוכל, כמובן, להרחיב על כך יתר על המידה, שכן רפלקסולוגיה היא עולם רחב, אבל נוכל לתאר לכם על קצה המזלג מה מעניין את הרפלקסולוג ולכן, גם אתכם.

שינוי בצבע כף הרגל, עשוי להצביע על התפתחות הפרעה במערכת הדם ובהורמונים. מהות הבעיה תשתקף בקשת צבעים, החל בצבע חיוור מאוד, דרך צבע צהבהב ועד לצבע אדום בוהק. גם לטמפרטורה של כף הרגל יש משמעות והיא יכולה לרמוז, בין היתר, על מצב חילוף החומרים בגוף (מטבוליזם). מצבן של הציפורניים, מרמז על המצב האנרגטי של הגוף כולו ויכול לספק אזהרה לפני התפתחותן של מחלות או על שלבים ראשוניים שלהן. באופן דומה, יסיק מטפל רפלקסולוגיה על מצבם של איברים פנימיים ובהתאם לאבחון המקיף יוכל להתחיל בטיפול שיביא להקלה ולשיפור בבעיות רפואיות רבות.