עיסוי תאילנדי מסורתי

  מתיחות יוגיסטיות בעיסוי תאילנדיברוכים הבאים לספא טבעי שייקח אתכם אל איי תאילנד הקסומה. הצטרפו אלינו למסע קסום של מגע ותנועה תאילנדי שיגרום לכם לשכוח שאתם קרובים כל כך הביתה.

 עיסוי תאילנדי מסורתי – כוחו של גיוון

 עיסוי תאילנדי, הידוע בתאילנד בשם עיסוי תאילנדי מסורתי, מבוסס על כמה וכמה טכניקות טיפוליות ופילוסופיות חיים קדומות. עיסוי תאילנדי נחשב לאחד העיסויים היותר אקטיביים ופעילים שישנם. אין זאת אומרת שהמטופל או המטופלת צריכים לעבוד קשה, נהפוך הוא. המטפל (או המטפלת) שלנו, שאמונים על ספא טבעי ועל מגוון של טכניקות מגע, הוא זה שעובד קשה במהלך הטיפול. הדבר נובע מכך שעיסוי תאילנדי מכיל בתוכו כמה אלמנטים השאולים מהיוגה ההודית. בתור שכזה יש אף המכנים את העיסוי התאילנדי המסורתי בשם יוגה פסיבית. מאפיין מרכזי נוסף של עיסוי תאילנדי הוא הפילוסופיה הסינית וריפוי סיני. מהמזרח הרחוק קיבל העיסוי התאילנדי את היכולת להתמקד בנקודות לחיצה אנרגטיות הפזורות לאורך גופינו. נקודות אלה יכולות להשפיע באופן חיובי על בריאות כל אברי הגוף, בדיוק באותו אופן שמשפיע גם טיפול שיאצו איכותי, שניתן לקבל אצלנו בספא טבעי. דרך אגב, נקודות לחיצה אלה משמשות גם מטפלים בדיקור סיני, ומי שחושש מטיפול במחטים מוזמן להיעזר בעיסוי תאילנדי שיהיה, ללא ספק, הרבה יותר נעים. עיסוי תאילנדי עושה גם שימוש באלמנטים תאילנדיים רבים שמבוססים על מסורות מקומיות ועל עולם הרפואה התאילנדית. בכלל, העיסוי נחשב בתאילנד כמקצוע מכובד מאוד, המטפלים כפופים לכללי התנהגות ומקצועיות נאותים ומתייחסים למקצועם ולמטופלים שלהם בכבוד רב, בדיוק כמונו, בספא טבעי שמתייחס למבקרים בו כאל אורחים ולא כאל לקוחות.

 עיסוי שהוא גם יוגה

 העיסוי התאילנדי, בשונה ממרבית סוגי העיסוי, כמו עיסוי שבדי ושאר סוגי העיסויים הקלאסיים, איננו נעשה בהכרח על מיטת טיפולים. בתאילנד, מתבצע העיסוי לרוב על גבי מזרן דק וקשיח, אשר מעניק למטפל את האפשרות להשתמש בכוחו באופן מיטבי. עיסוי תאילנדי כולל אלמנטים רבים של מתיחות ותרגילי גמישות, שבהם המטפל נעזר לעיתים בכובד משקלו בכדי למתוח, לסובב ולמשוך את גופם של המטופלים. חשוב לציין שהעיסוי התאילנדי אינו מחייב שהמטופל יהיה גמיש במיוחד. מטפל מקצועי יתאים את אופי וסגנון הטיפול למטופל שמולו. בניגוד לכמה מסוגי העיסוי הנפוצים האחרים, העיסוי התאילנדי עשוי לגרום למטופל להרגיש סוג של מאמץ או אי נוחות קלה, תוך כדי העיסוי עצמו. חשוב לדעת שהסיבה היא שהגוף, במהלך עיסוי תאלינדי, "מתאמץ" וצריך להתאים את עצמו לתנועות אקטיביות שמאלץ אותו המטפל. אבל התמורה לכך שווה את המאמץ. לאחר העיסוי יחוש כל מטופל ותחוש כל מטופלת תחושת שחרור נפלאה. הגוף מתמלא מרץ וחיות ואפילו מתחזק. ההרגשה דומה להרגשה מתאמן ביוגה.

 טכניקות ותועלות של עיסוי תאילנדי

 בעיסוי תאילנדי, כאמור, נעשה שימוש בטכניקות של יוגה, כלומר מתיחות וסיבובים של הגפיים ועמוד השדרה; ואילו הרפואה הסינית העניקה לעיסוי התאילנדי את הלחיצות הישירות והמעגליות על גבי נקודות הלחיצה הפרוסות לאורכו. במהלך הטיפול, מרגיש המטופל כיצד הדם זורם בעורקיו מהר יותר וחסמים אנרגטיים משתחררים. העיסוי עוזר מאוד לסובלים מכאבי גב ופרקים, מרגיע כאבי ראש ושרירים ומסייע לשינה טובה יותר.

לאחר שתתנסו בעיסוי תאילנדי מומלץ לנסות גם סוגים אחרים לגמרי שמעשירים את חווית הספא הטבעי שלכם. עיסוי באבנים חמות, למשל, נחשב לעיסוי רגוע הרבה יותר. בעיסוי זה, נעשה שימוש באבנים מחוממות מיוחדות, הידועות באפקט המשחרר שלהם. עיסוי זה, שמקורו אינדיאני, מנקה את הגוף מרעלים ומרפה את השרירים באופן יוצא מגדר הרגיל.